Інноваційний освітній регіональний проєкт з теми «Упровадження методичних ідей В.О. Сухомлинського в Новій українській школі»






Читацький челендж творів Василя Сухомлинського учнями Костопільського ліцею №1 ім. Т.Г.Шевченка




Науково-практична конференція "Педагогічні ідеє В. О. Сухомлинського в сучасній українській школі"

«Владарюйте над душею дитини книжкою, розумом, переконаннями»

В. Сухомлинський

У Костопільському ліцеї №1 ім.Т.Г.Шевченка продовжується робота в рамках регіонального інноваційного освітнього  проєкту  «Упровадження методичних ідей В.О.Сухомлинського в Новій українській школі».

З нагоди 105-ї річниці від дня народження Василя Сухомлинського  куратор проєкту у закладі освіти Світлана Поліщук  28 вересня 2023 року взяла участь у роботі онлайн-студії  РОІППО з теми «Популяризація провідних педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в умовах Нової української школи серед освітян регіону», яка проводилась у межах щорічних педагогічних читань. Світлана Олександрівна представила досвід колективу та поділилась родзинками  роботи над проєктом у своєму виступі «Впровадження досвіду та ідей Василя Сухомлинського на уроках НУШ».

У цей же день у Костопільському ліцеї №1 ім.Т.Г.Шевченка  до 105-річчя з  дня народження Василя Сухомлинського в бібліотеці закладу освіти діяла  виставка-портрет "Гуманіст, мислитель, педогог".  Марія Захожа, бібліотекар, також запросила учнів на  голосні читання "Василь Сухомлинський - дітям".

Вчителі закладу освіти систематично працюють над збагаченням  інтелектуального життя вихованців за допомогою читання.

 




Впровадження ідей  та  досвіду  В. О. Сухомлинського на уроках в  початкових  класах  НУШ

Нова  українська  школа  своїм першочерговим завданням бачить виховання гармонійно розвиненої творчої особистості. Але ж це були аксіоми виховної методики В.О. Сухомлинського. Головна відмінність полягала у практичній спрямованості його роботи та всього колективу Павлиської школи. Вчителі  початкових  класів Костопільського  ліцею №1 на  своїх  уроках також  приділяють  особливу  увагу вивченню  творів  педагога  - гуманіста,  тому  періодично  свої  уроки  присвячують читанню  творів Василя  Сухомлинського.

          Хорошим помічником для вчителя повинна бути природа. «… Вивести дітей на галявину, зайти з ними до лісу, до парку – справа куди важча чим провести уроки», - писав Василь Олександрович. Вийшовши за межі тісних стін класної кімнати, ми покажемо дитині не лише кусочок живого реального світу, а навчимо спостерігати і виходити за межі шаблонів і стандартів, які ж ми самі їм і нав’язуємо.

Ольга  Валеріївна Луцик, вчитель  2 – Б  класу організувала  та  провела  урок спостережень  та  відкриттів   на  майданчику  у  природному  середовищі .







             Уроки на свіжому повітрі – це класно та сучасно!

   Свого часу Василь Сухомлинський заохочував педагогів проводити уроки на природі, адже це, на його думку, не лише сприяє всебічному розвитку дитини, але й розвиває спостережливість, формує науковий світогляд, виховує любов до всього живого і, власне, до самого життя. Учителі початкових класів нашого освітнього закладу наслідують В.Сухомлинського і цікаво, весело, пізнавально проводять уроки.

 Раїса  Климентіївна  Давидчук  разом  з учнями  2 - А  класу систематично  проводить  уроки  позакласного  читання. На  такому  уроці діти  уважно  читають твір, переглядають  відео  до  тексту, а  далі  виконують творчі  завдання:  малюють  ілюстрації  до  твору,  дають  письмову  характеристику  героям, пишуть невеличкі  твори  - роздуми,  або твори  - враження  від  прочитаного. Так  вчитель  удосконалює  мовлення  школярів, збагачує їх  літературну  компетентність.




Для  учнів  4 -  Б  класу вчителі  Світлана  Олександрівна  Поліщук  і  Руслана  Дмитрівна  Антонюк (  вчитель  інформатики) запропонували  творчу  роботу, а  саме скласти  по  декілька  слайдів  про  життя  та  педагогічний  і  творчий  шлях учителя – письменника  Василя  Сухомлинського. Діти  працювали і   показували  свої  завдання під час  інтегрованого уроку  з літературного читання   та  інформатики. 











Упровадження методичних ідей

В. О. Сухомлинського в НУШ

Педагогічні працівники Костопільського ліцею № 1 ім. Т.Г.Шевченка Костопільської міської ради беруть участь у регіональному інноваційному освітньому проєкті «Упровадження методичних ідей В. О. Сухомлинського в Новій українській школі» з 2021 року.

У закладі освіти започатковано роботу проєктної творчої групи педагогів, які об’єднані за напрямками Нової української школи та методичними ідеями В. О. Сухомлинського.




Наказ №137 від 21.07.2021р. Про проведення інноваційного освітнього проєкту з теми "Упровадження методичних ідей В. О. Сухомлинського в Новій українській школі"

________________________________________________________

Лист №1-12/630 від 03.09.2021р. Щодо презентації проєкту «Упровадження методичних ідей В. О. Сухомлинського в Новій українській школі»

________________________________________________________

План заходів з реалізації інноваційного освітнього регіонального проекту з теми  «Упровадження методичних ідей  В.О.Сухомлинського в Новій українській школі» на 2021-2024 роки

________________________________________________________

Складп роєктної групи

________________________________________________________

Рекомендаційний список літератури

 

Немає коментарів:

Дописати коментар