Безпека дітей в Інтернеті
Інтернет - один з найкорисніших винаходів людства. Навіть дорослі вже досить розмито памятають життя в "доінтернетну" еру, а більшість дітей шкільного віку взагалі такого не бачили. Це безмежний простір для самовдосконалення - курси, книги, майстер-класи, вебінари. Але разом з тим, це й безмежний простір для розваг, і не завжди ці розваги в межах здорового глузду. Тенденції останніх років показали нам, що треба ретельніше стежити за тим, для чого використовують інтернет наші діти.
Поспостерігати за школярем слід тоді, коли відбуваються явні зміни в його поведінці: не властива йому замкнутість, агресивність, заляканість, надмірна обережність. На жаль, не всі діти одразу діляться своїми проблемами з батьками, і це теж одна з негативних тенденцій. Перше, що треба зробити до того, як дитина отримає вільний доступ до інтернету - встановити з нею довірливі відносини. Приділяйте достатньо уваги дитині постійно, навіть якщо вона, на перший погляд, її не потребує. Якщо ви не маєте контакту з дитиною - жодні блокувальники і обмежувачі вам не допоможуть заповнити прогалину.
Лізти в особистісний простір дитини не найкраща ідея. Та все ж наглядати скільки часу вона проводить у віртуальному світі, які сайти відвідує, з ким спілкується - необхідно. І це не є питання недовіри дітям, це питання навиків медіаграмотності, якими батьки мають володіти самі і навчити дітей.
Візьміть собі в помічники програми, які можна встановити на домашній комп’ютер:
«Adult Blocker» - не програма, а розширення в браузері «Google Chrome». Цей плагін допомагає заблокувати сайти потенційно небезпечного змісту: сайти порнографічної спрямованості, форуми, сайти, які реагують на «блок-слова». До «блок-слів» можуть належати: «зброя», «самогубство», «вбивство», «наркотики» і т.п. Від цього контенту ваша дитина буде застрахована!
«Child Web Guardian Pro» ця програма виконує той самий набір функцій, що і попередня, але тут є ще одна корисна функція ‒ контроль часу. Батьки можуть встановити ліміт, наприклад, 2 години на день. Після чого комп’ютер вимкнеться. Можна обирати різні варіанти стандартного графіка, який пропонується програмою, а можна встановити вручну.
«Kids Control 1.6» у цій програмі об’єднані функції обмеження перебування в інтернеті за часом, а також блокування сайтів із забороненим контентом. Примітним в «Kids Control 1.6» є те, що можна контролювати гаджети дітей. Наприклад, встановлювати контроль на планшет або смартфон.
«Кібер Мама» програма для встановлення графіку роботи за комп’ютером. Дисципліна фундамент усвідомленості. Якщо у дитини є чіткий графік життя, в якому вона навчається, розвивається, приділяє час спорту та хобі, то навряд чи вона буде занадто довго сидіти в інтернеті. За допомогою програми «Кібер Мама» ви зможете встановити графік роботи за комп’ютером, і підліток буде витрачати певну кількість часу в мережі для підготовки до навчання.
Більше інформації на дану тему читайте та дивіться за посиланнями:
Серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті" https://osvita.diia.gov.ua/.../serial-dlya-batkiv-onlayn...
Довідник для батьків та вихователів "Створюємо онлайн-простір разом з дітьми"
https://stop-sexting.in.ua/.../06/dovidnyk-dlya-batkiv.pdf
Інші статті:
2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму
Друзі не рахують хромосоми!
Життєві правила, які допоможуть нам подолати кризу.
Немає коментарів:
Дописати коментар