Сторінка соціального педагога


Більше інформації шукайте в блозі соціального педагога
 ( щоб перейти в блог - клікніть на картинку )

Безпека дітей в Інтернеті

Інтернет - один з найкорисніших винаходів людства. Навіть дорослі вже досить розмито памятають життя в "доінтернетну" еру, а більшість дітей шкільного віку взагалі такого не бачили. Це безмежний простір для самовдосконалення - курси, книги, майстер-класи, вебінари. Але разом з тим, це й безмежний простір для розваг, і не завжди ці розваги в межах здорового глузду. Тенденції останніх років показали нам, що треба ретельніше стежити за тим, для чого використовують інтернет наші діти.

Поспостерігати за школярем слід тоді, коли відбуваються явні зміни в його поведінці: не властива йому замкнутість, агресивність, заляканість, надмірна обережність. На жаль, не всі діти одразу діляться своїми проблемами з батьками, і це теж одна з негативних тенденцій. Перше, що треба зробити до того, як дитина отримає вільний доступ до інтернету - встановити з нею довірливі відносини. Приділяйте достатньо уваги дитині постійно, навіть якщо вона, на перший погляд, її не потребує. Якщо ви не маєте контакту з дитиною - жодні блокувальники і обмежувачі вам не допоможуть заповнити прогалину.

Лізти в особистісний простір дитини не найкраща ідея. Та все ж наглядати скільки часу вона проводить у віртуальному світі, які сайти відвідує, з ким спілкується - необхідно. І це не є питання недовіри дітям, це питання навиків медіаграмотності, якими батьки мають володіти самі і навчити дітей.

Візьміть собі в помічники програми, які можна встановити на домашній комп’ютер:

«Adult Blocker» - не програма, а розширення в браузері «Google Chrome». Цей плагін допомагає заблокувати сайти потенційно небезпечного змісту: сайти порнографічної спрямованості, форуми, сайти, які реагують на «блок-слова». До «блок-слів» можуть належати: «зброя», «самогубство», «вбивство», «наркотики» і т.п. Від цього контенту ваша дитина буде застрахована!

«Child Web Guardian Pro» ця програма виконує той самий набір функцій, що і попередня, але тут є ще одна корисна функція ‒ контроль часу. Батьки можуть встановити ліміт, наприклад, 2 години на день. Після чого комп’ютер вимкнеться. Можна обирати різні варіанти стандартного графіка, який пропонується програмою, а можна встановити вручну.

«Kids Control 1.6» у цій програмі об’єднані функції обмеження перебування в інтернеті за часом, а також блокування сайтів із забороненим контентом. Примітним в «Kids Control 1.6» є те, що можна контролювати гаджети дітей. Наприклад, встановлювати контроль на планшет або смартфон.

«Кібер Мама» програма для встановлення графіку роботи за комп’ютером. Дисципліна фундамент усвідомленості. Якщо у дитини є чіткий графік життя, в якому вона навчається, розвивається, приділяє час спорту та хобі, то навряд чи вона буде занадто довго сидіти в інтернеті. За допомогою програми «Кібер Мама» ви зможете встановити графік роботи за комп’ютером, і підліток буде витрачати певну кількість часу в мережі для підготовки до навчання.

Більше інформації на дану тему читайте та дивіться за посиланнями:

Серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті" https://osvita.diia.gov.ua/.../serial-dlya-batkiv-onlayn...

Довідник для батьків та вихователів "Створюємо онлайн-простір разом з дітьми"

https://stop-sexting.in.ua/.../06/dovidnyk-dlya-batkiv.pdf

 

1 червня - День захисту дітей.



Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно 1 червня починаючи з 1950 року. В Україні його святкування запровадили з 1998. І тільки цьогоріч, на жаль, вперше всі заходи, присвячені йому, проводитимуться онлайн. 

Тому і я вирішила підготувати кілька цікавих завдань для наших учнів та батьків. 
Отож, завдання перше, колективне :) 
Картки для вивчення прав дитини , з номерами статтей Конвенції (інструкція є в документі) 

Вивчили? Тепер завдання друге - веселе - ребуси на правову тематику.









І, врешті, третє завдання - цікаве. І цікаве воно, насамперед тим, що невід'ємною частиною прав є  обов'язки. А для того, щоб уміти відрізняти перше від другого, треба попрактикуватися. Інструкція проста - обводь літеру чи знак у відповідній колонці навпроти рядка, і , якщо все буде зроблено вірно, врешті отримаєш ключову фразу.


Бажаю гарно провести час!







Інші статті:

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму 

Друзі не рахують хромосоми!

Життєві правила, які допоможуть нам подолати кризу.



Цікаве дозвілля – профілактика стресів!
Оскільки наша з вами соціальна ізоляція затягнулася, і ресурси креативу, напевно, уже вичерпуються, ми ( тобто педагогічний колектив Костопільського НВК ) вирішили вам допомогти не лише в організації навчання, а ще й з ідеями для дозвілля і підготували для вас підбірку корисних і цікавих посилань. Клікайте на кольоровий текст ( у ньому приховане посилання) – і всемогутній інтернет перенесе вас до цікавинок.
За роботою, хатніми справами та дистанційним навчанням зовсім нема часу почитати дитині казку на ніч? Тоді до ваших послуг цікавинка #1 - проект UA:Казки .  Хіп-хоп виконавиця Alyona Alyona, учасниця гурту “YUKO” Юлія Юріна, телеведучий Майкл Щур, ресторатор Євген Клопотенко, Jamala, солістки гурту “Dakh Daughters“, учасниця гурту “Pianoboy” Оля Шурова – це ще далеко не всі, хто долучився до озвучування казок народів світу, а ще до кожної казки є розроблені ілюстрації, які можна завантажити та використати як розмальовки.
Цікавинка #2 - компанія “Google” спільно з Міністерством культури України зробили віртуальний тур музеями України просто неба. Це сім автентичних музеїв: народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” (Львів), Національний музей народної архітектури та побуту (Ужгород), Мамаєва Слобода (Київ), Резиденція Богдана Хмельницького (Чигирин), Запорізька Січ та інші. Кожен з них становить собою віртуальну подорож, де можна перенестися на століття назад і доторкнутися до минулого, познайомившись з українською культурою і побутом.
Для змістовного дозвілля – цікавинка #3 - youtube - канал "Цікава наука"  Виявляється, людське око неабияк еволюціонувало, Цельсій не  винаходив шкалу Цельсія, а краплі дощу теоретично взагалі неможливі. Приємність у тому, що всі ролики цього ютуб-каналу перекладені та озвучені українською мовою, а їх там – дуже багато і на різні наукові теми: з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Погодьтеся, вивчати історію з роликів «Світова історія і коти» , «Історія очима курки» та «Як туалет змінив історію» набагато цікавіше, ніж вивчати її лише за підручником.
Цікавинка #4 - NASA запустило сервіс, де можна подивитися що бачив телескоп Hubble у твій день народження . Щоправда, не конкретно в той же день, коли ти народився, а в цей же день іншого року. Тому вибрати на сайті можна день і місяць, а рік – як пощастить, то може й співпасти. Якщо космічний знімок, який видасть вам сайт, сподобається, його можна завантажити собі безкоштовно. Також можна прочитати коротеньку інформацію про об’єкт, який на ньому зображено.
Сподобалася тема космосу? Тоді – цікавинка #5 :  невеликий тест (12 запитань) від  музею космонавтики ім. С. П. Корольова , який визначить,  наскільки ви готові до польоту в космос?
І продовжує тему космосу цікавинка #6 – виявляється, існує спеціальний сайт, на якому можна побачити скільки людей передбачає в космосі просто зараз , і він має саме таку адресу  https://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/ , що в перекладі означає «скількилюдейєукосмосіпростозараз».
А ще є цікавинка #7 – офіційний сайт міжнародної космічної станції - http://mks-online.ru/ , де можна наживо подивитися онлайн-трансляцію з борту МКС
А якщо бажаєте спуститися з космосу на землю – то дізнатися якомога більше про неї зможете за допомогою віртуальної екскурсії по  Музею природничої історії , розташований він у Вашингтоні, і має у своїй колекції понад 500 мільйонів екземплярів рослин, тварин, корисних копалин, мінералів, каменів, метеоритів, а також культурних артефактів, створених людиною. 




Немає коментарів:

Дописати коментар